Het LRC start met een 1 vwo/atheneumklas

Op het LRC werken we al jaren met drie soorten brugklassen: 1 havo/vwo, 1 havo/vwo tweetalig onderwijs en 1 gymnasium. In schooljaar 2025-2026 komt daar een vierde brugklassoort bij: 1 vwo/atheneum.

In de 1 vwo/atheneumklas stromen leerlingen in met een enkelvoudig vwo-advies. Zij krijgen hetzelfde onderwijsaanbod als de leerlingen in klas 1 gymnasium, maar dan zonder Latijn en gymnasiumactiviteiten.

We zetten deze stap omdat we merken dat er bij ouders en leerlingen ook behoefte kan bestaan aan een vwo brugklas zonder de klassieke talen.

We hebben daarnaast gezien dat ouders en leerlingen soms kiezen voor de gymnasiumklas omdat dit de beste route naar klas 2 vwo zou zijn.
De gymnasiumbrugklas is voor leerlingen met een vwo-advies, die graag extra uitdaging en verdieping van de leerstof aan willen en kunnen gaan. Leerlingen die graag aan de slag willen met Latijn (en de verhalen die daarbij horen) in klas 1, en in klas 2 ook met Grieks.

Omdat we ook de ervaring hebben dat leerlingen in klas 1 kiezen voor een vervolg in klas 2 gymnasium, bieden we de leerlingen in de 1 vwo/atheneum klas gedurende één periode het vak Latijn aan. Zo kunnen zij kennismaken met het vak en ervaren of het iets voor ze is.

Overigens kunnen leerlingen met een enkelvoudig vwo-advies ook nog steeds kiezen voor een 1 havo/vwo brugklas. Voor sommige leerlingen is het fijn dat ze nog een jaar kunnen groeien voordat ze een definitieve keuze voor het vwo maken.

Natuurlijk heet het LRC graag alle leerlingen met een havo, een havo/vwo of een vwo-advies van harte welkom!

Meer informatie en aanmelden.

Ook interessant

Het Leidsche Rijn College heeft zijn plannen voor de komende jaren vastgelegd in het schoolplan 2024-2028. U kunt het volledige schoolplan digitaal inzien of de poster bekijken, daarop ziet u in één oogopslag waar we voor staan!

Lees verder